poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Jak zostać autorytetem

Znalezione obrazy dla zapytania Jak zostac autorytetem


,,Ukształtuj w sobie dobre nawyki i bądź ich niewolnikiem".

Jeżeli chcesz zostać autorytetem musisz być w czymś najlepszy. W obecnych czasach kluczem do przewodzenia jest WIEDZA, zarówno praktyczna (doświadczenie) jak i teoretyczna. Jeżeli brakuje Ci doświadczenia, musisz nadrabiać inaczej.

Kluczem jest CZYTANIE. Niektórzy twierdzą, że wszystkiego można nauczyć się samemu, że książki to strata czasu, że nie mają pieniędzy, ochoty itp. Jest to świetna wymówka, ale zastanów się, czy faktycznie nie możesz znaleźć choćby 30 minut dziennie na czytanie wartościowej książki?

To najprostszy sposób zostania autorytetem, a co za tym idzie - przywódcą. Ile czasu dziennie poświęcasz na oglądanie telewizji, czy bezsensowne surfowanie po internecie? Zatrzymaj się. Sięgnij po książkę z dziedziny, która Cię interesuje, poszerz swoje horyzonty, zostań autorytetem a w perspektywie przywódcą.

Oto pięć prostych punktów, które proponuję zastosować:

1. Zadaj sobie pytanie, w jakiej dziedzinie życia chciałbyś osiągnąć mistrzostwo, co lubisz robić, czym zajmujesz umysł w wolnej chwili?
2. Gdy już wybrałeś dziedzinę lub specjalność, kup książki na dany temat- zrób spis książek z danej dziedziny. Prawdopodobnie na początek zrobisz listę przynajmniej 50 książek. Gdy masz listę ustal
priorytety, od której książki zaczniesz swoją drogę i na której tą drogę skończysz, dlaczego? Ponieważ wraz z Twoim rozwojem będą się pojawiać nowe książki, może nawet bardziej fascynujące i ekscytujące. Kazałam Ci napisać listę 50 książek zaraz na początku, abyś skupił się na podstawach i nie odrzucał tego co postanowiłeś zaraz na początku, ponieważ to będzie liczyło się dopiero w przyszłości. Gdy przeczytasz połowę książek ze swojej listy, ona już będzie wzbogacona o następną ilość.

3. Wstawaj jedną godzinę wcześniej. Musisz czytać jedną godzinę rano, najlepiej zaraz po przebudzeniu, gdy umysł jest najbardziej chłonny. Nie po królewskim śniadaniu, nie po prysznicu. Wstajesz, przeciągasz się, idziesz do łazienki następnie siadasz w fotelu i w ciszy czytasz przez jedną godzinę (bez muzyki, bez radia czy telewizji).

4. Zastanów się, czy mógłbyś czytać w autobusie ,w czasie przerw w pracy. Poświęć program telewizyjny, próżne plotki ze znajomymi - potrzebujesz jeszcze tylko jednej godziny na czytanie.
5. Wiesz po czym poznać dobrego czytelnika? Po podkreśleniach, pytaniach, własnych wyjaśnieniach. Kup sobie jasny gruby flamaster i podkreślaj linijki, akapity. Pod koniec książki napisz, co takiego w Tobie zmieniła, czego Cię nauczyła? Zobaczysz, że zaglądając po latach, będziesz zdziwiony, że zaznaczyłeś te fragmenty bo gdy będziesz ją czytał drugi raz, zaznaczysz całkiem nowe.

To nazywa się zmiana lub raczej ewolucja intelektualna.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz