środa, 18 lutego 2009

Piramida,sieć czy ki diabeł?


"Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu"
Napoleon Hil
Czy Ty też zadajesz takie pytania?

Wiele osób pyta się, czy ten biznes to nie jakaś piramida?
W dzisiejszym poście przeczytasz:
-co to są piramidy finansowe i łańcuszki
-co to jest sprzedaż bezpośrednia, MLM, marketing sieciowy
-jak rozpoznać oszustwa wśród legalnych form biznesu

Dowiesz się również:
-jakie biznesy na świecie są najbardziej dochodowe!
Wróćmy do piramid i łańcuszków.
Piramidy finansowe i łancuszki to nielegalne formy zarobkowania, polegające na uzyskiwaniu dochodów z opłat wnoszonych przez kolejnych uczestników takiego systemu. Działania takie są ścigane przez wymiar sprawiedliwości. Z reguły autorzy takich pomysłów przekonują, że jest to legalny system MLM, co powoduje, że wiele osób utożsamia potem nazwy "MLM" i "marketing sieciowy" z działaniami nielegalnymi.Typowe i najbardziej prymitywne formy pitramid finansowych polegają na zachęcaniu do wpłacenia wpisowego i namówienia kilku kolejnych osób do identycznych wpłat. Oczywiście obiecywane są wysokie dochody. Nawet przedstawiane są przykłady osób, które już zarobiły. Osoby, które rozpoczynaja taki lawinowy proceder zarabiają pieniądze kosztem nowych uczestników, ale kolejnym osobom coraz trudniej znaleźć naiwnych i z czasem system się załamuje lub przerywa go policja i prokuratrura. Oczywiście Ci którzy wpłacali pieniądze na końcu, zostają na lodzie.
Łańcuszki św. Antoniego
Innym przykładem są e-maile lub tradycyjne listy pisane do wielu osób z listą np. pięciu nazwisk i numerami kont bankowych. Zachęca się w nich do wpłacenia jakiejś kwoty pieniędzy na konto pierwszej osoby na liście, a siebie wpisania na ostatniej pozycji i przekazaniu kopii listu kolejnym pięciu osobom. Oczywiście "ofiara" zapewniana jest, że niedługo na jej konto wpłynie potężna kwota pieniędzy, na co są dowody w postaci oświadczeń tych którzy już zarobili.
Bardziej wyrafinowane piramidy finansowe udają dobrze prosperujące biznesy pod pozorem sprzedaży jakiś bezwartościowych produktów lub usług. Przykładem mogą być firmy oferujące olbrzymie dochody po odbyciu drogiego szkolenia. "Ofiara" dostaje przykłady osób, które zarobiły duże pieniądze po zainwestowaniu np. 8000 zł w specjalne szkolenie. Na szkoleniu dowiadują się, że aby zarobić, muszą przyciągnąć na szkolenie kolejne osoby, które zapłacą również takie wysokie kwoty za udział w szkoleniu. Takie działania są bardzo upodobnione do legalnych działań wielu firm, gdzie szkolenia współpracowników lub klientów są normalną, rutynową i legalną działalnością. Niestety, wiele osob nie dostrzega tych różnic i daje się nabrać na oszustwa.

Co oznaczają nazwy: sprzedaż bezpośrednia, marketing sieciowy i MLM ?Sprzedaż bezpośrednia to sprzedaż produktów lub usług odbywająca sie poza stałymi miejscami sprzedaży, takimi jak sklepy, bazary, hurtownie, hipermarkety.
Marketing sieciowy (Network Marketing) to sposób reklamy i dystrybucji produktów lub usług oparty na własnej sieci przedstawicieli.
Marketing wielopoziomowy - z ang. MLM (Multi Level Marketing) to szczególna forma marketingu sieciowego. To również forma organizacji biznesu służącego reklamie i dystrybucji określonych produktów lub usług. Cechą charakterystyczną jest to, że uczestnicy tego procesu - firma, dystrybutorzy i klienci - uporządkowani są w określonej, wielopoziomowej organizacji, zgodnie z tzw. planem marketingowym. Pozwala to na bardzo klarowny i sprawiedliwy podział dochodu pomiędzy uczestnikami tego biznesu.

Sprzedaż bezpośrednia, marketing sieciowy i marketing wielopoziomowy - to legalne formy biznesu!
To niezwykle efektywne sposóby dystrybucji, które skracają drogę produktu od producenta do konsumenta i stają się obecnie bardzo atrakcyjną formą organizacji biznesu dla wielu firm, zwłaszcza o zasięgu światowym. To również szansa dla wielu klientów, którzy stają się uczestnikami procesu reklamy i dystrybucji i w stosunkowo łatwy sposób mogą czerpać z niego również korzyści finansowe.
Dla firm, taka forma dystrybucji oznacza mniej pośredników i skrócenie drogi od produkcji do konsumenta. Oznacza również mniejsze wydatki na reklamę i szybsze dotarcie z nowym produktem do klienta.Dla konsumentów oznacza niższe ceny niż w tradycyjnym handlu. Oznacza też dogodniejsze sposoby zakupów i gwarancję wysokiej jakości produktów. Tylko wysokiej jakości produkty są dystrybuowane w ten sposób. Oznacza też możliwość lepszej, bo indywidualnej obsługi przez profesjonalnego dystrybutora niż przez sprzedawcę w sklepie. Dla dystrybutorów oznacza więcej pieniędzy. Oznacza też stabilność wykonywanego zajęcia i biznesu, bez obawy utraty pracy. Zapewnia też ciagły rozwój i nieograniczone możliwości wzrostu dochodów.
Co naśladują piramidy finansowe?
Co my robimy takiego, co naśladują organizatorzy piramid finansowych?Zachęcamy do zapłacenia określonej kwoty związanej z inwestycją w nowy biznes.Przekonujemy, że nasz biznes jest legalny.Informujemy, że można uzyskać atrakcyjne dochody.Podajemy przykłady osób, które już osiągneły sukcesy.Zachęcamy do zaproszenia kolejnych osób, którym chcemy zaprezentować możliwości jakie oferujemy.Można by powiedzieć - to wszystko jest w piramidach finansowych. Rzecz w tym, że taki właśnie jest marketing sieciowy, a twórcy piramid niestety to naśladują.Po czym poznać prawdziwy marketing wielopoziomowy?Podstawową cechą legalnego marketingu wielopoziomowy jest fakt, że dochody pochodzą z podziału zysków uzyskiwanych ze sprzedaży produktów lub usług. Źródła dochodów dla dystrybutorów nie mogą stanowić opłaty wnoszone jako wpisowe, szkolenia, materiały szkoleniowe, materiały informacyjne i materiały reklamowe. Od ich sprzedaży nie są też naliczane żadne prowizje. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie te rzeczy są za darmo. Dystrybutorzy muszą pokrywać ich koszty, np. koszty wynajmu sal szkoleniowych, poczęstunku, literatury, itp. Natomiast zyski uzyskiwane czy to bezpośrednio od klientów, czy w postaci różnych premii i prowizji, pochodzą ze sprzedaży i stanowią element ceny sprzedawanych produktów lub usług, zgodnie z planem marketingowym danej firmy.
Czego nie maja piramidy?
Nie maja długiej historii - trwają zwykle kilka miesięcy, do czasu ich zdelegalizowania lub "zwinięcia interesu" lub ucieczki za granicę organizatorów.Nie mają dystrybutorów, którzy od wielu lat zajmują się tylko i wyłącznie tym biznesem, z tą tylko, jedną firmą.Nie są zrzeszone w organizacjach sprzedaży bezpośredniej i nie stosują się do Kodeksu Etycznego DSA w Polsce PSSB - Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniejw Europie FEDSA - Federation of Europan Direct Selling Associationna świecie DSA - Direct Selling Association.
Nie są notowane na giełdach papierów wartościowych.Warto zaznaczyć, że hierarchiczny układ organizacyjny w jakimś marketingu przypominający swym kształtem piramidę nie ma nic wspólnego z "piramidami finansowymi". Większość struktur hierarchicznych ma kształ piramidy. Jak piramida wygląda struktura rządu, wojska, zarząd każdej firmy, samorząd, partie polityczne i większości organizacji społecznych. Nawet tradycyjna rodzina ma kształ piramidy - najpierw dziadkowie, potem ich kilkoro dzieci, potem dużo wnuków, mnóstwo prawnuków, itd.

Czy śpisz już spokojnie, bo wiesz, że to co robisz zapewni Ci dostatnią przyszłość?
Czy masz już swój wymarzony sposób na zarabianie dużych pieniędzy?Jeśli szukasz dochodowego i bardzo, BARDZO!!! rozwojowego zajęcia, to przeczytaj jakie korzyści uzyskasz działając w CaliVita?

  • Biznes z własnego domu, w dowolnie wybranych godzinach
  • Prowadzenie biznesu dodatkowo lub jako jedyne zajęcie
  • Niezależnie od wieku i od posiadanej wiedzy
  • Bez ryzyka utraty pracy.
  • Bez szefa.
  • Bez konieczności zatrudniania pracowników.
  • Wolność od konkurencji w pracy, niezdrowych układów i wyścigu szczurów
  • Pomoc ode mnie , od innych osób i korzystanie z ich doświadczenia.
  • Stały dostęp do informacji i systemu szkoleń.
  • Ochrona prawna firmy.
  • Międzynarodowy biznes ze sprawdzonym i mocnym partnerem
  • Niewielka inwestycja - łatwy początek.
  • Praca w atmosferze sukcesu i przyjaźni z innymi.
  • Brak limitu uzyskiwanych dochodów.

1 komentarz: