poniedziałek, 23 listopada 2015

Do finansowego sukcesu musisz dochodzić małymi krokami.

Znalezione obrazy dla zapytania finansowy sukces


Często zastanawiam się nad mentalnością ludzi "biednych" i "bogatych".

Nad podobieństwami i różnicami w ich charakterze czy zachowaniu. I uważam, że niesamowicie dużo jest prawdy w tym, że jeśli osoba biedna nagle odziedziczy (bądź wygra) jakąś większą fortunę, to bardzo szybko ponownie znajdzie się na dnie. Natomiast jeśli bogaty z jakichś przyczyn straci swój majątek, to bardzo szybko będzie go w stanie odbudować. 

Przykładem niech będzie chociażby Donald Trump, który już kilkakrotnie stanął na skraju bankructwa i potrafił się wybić z jeszcze większym impetem. Jaki z tego jest wniosek? 
Otóż bogactwo nie jest mierzone w jednostkach pieniężnych, tylko jest zakorzenione w naszym umyśle. Zamożność to nie stan naszego konta, lecz umysłu. Nie możesz nagle zacząć zarządzać
setkami tysięcy złotych jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony, bo wcześniej zarządzałeś tylko tysiącami. Twój umysł musi stopniowo radzić sobie z każdą nową nazwijmy to umownie "podwyżką". Chodzi o to, abyś najpierw operował sumami rzędu kilku tysięcy, potem
kilkudziesięciu tysięcy itd. Nie ma oczywiście górnej granicy. Nie ma też jakiejś uniwersalnej zasady na to. Chodzi o sam sposób myślenia i zarządzania ryzykiem.

Czy zastanawiałeś się czasami dlaczego tak wielu ludzi nie osiąga sukcesu? Przychodzą mi do głowy dwa podstawowe powody. 

Pierwszy z nich jest trywialny. Gdy idziesz do sklepu kupić sprzęt elektroniczny, kuchenkę gazową, pralkę czy cokolwiek innego zawsze w zestawie dostajesz coś takiego, co fachowo nazywa się
instrukcją obsługi. 

Dlaczego nie ma czegoś takiego jak instrukcja obsługi do naszej comiesięcznej wypłaty! Taka jest brutalna prawda. Większość osób nie potrafi zarządzać swoimi pieniędzmi, bo nie dostali tej swoistej
instrukcji obsługi. Nie odróżniają oni tym samym aktywów od pasywów, dobrego długu od złego długu itd. To jest podstawowy problem.

Drugim problemem,  jest 6 czynników ograniczających sukces.

Arogancja - jest bardzo dużym problemem, ponieważ jeśli jesteś takim typem osobowości, to ludzie postrzegają Cię jako zadufanego w sobie.Jeśli jest tak, że wydaje Ci się, że już wszystko wiesz, to...
zaskoczę Cię, ale masz rację! Wydaje Ci się!

Ignorancja
- ludzie bardzo często omijają wszelkie możliwe okazje, ponieważ są ignorantami. To skutecznie ogranicza - nie muszę chyba tłumaczyć, że skoro czegoś nie dostrzegasz, to z tego nie korzystasz.Jeżeli z tego nie korzystasz, to nie idziesz naprzód. Jeśli nie idziesz naprzód, to się cofasz. A jeśli się cofasz, to nie ma mowy o osiągnięciu jakiegokolwiek sukcesu.

Samolubstwo - ta cecha ściśle wiąże się z arogancją. Jeśli jesteś zapatrzony w siebie i nie doceniasz innych ludzi, to nie zbudujesz zespołu. A  kontakty są najważniejszą rzeczą w biznesie. I nie tylko! Wyjdź do ludzi i zaufaj im - to moja rada. Jeśli będziesz lubił i szanował innych, to oni odwdzięczą Ci się tym samym. A to potężne narzędzie.

Strach
- tego prawdę mówiąc nie jestem w stanie zrozumieć. Dlaczego tak właściwie boimy się wyzwań? Co nas powstrzymuje?  Strach są to fałszywe okoliczności, które wyglądają na rzeczywiste. I tak dokładnie jest. Nie bójmy się eksperymentować, bo naprawdę nie ma czego.

Brak wiary w siebie
- to chyba najgorsza, najtrudniejsza do zwalczenia cecha. Brak wiary w siebie oznacza automatycznie strach i ignorancję.Czujemy wówczas taką pogardę do samych siebie, a to jeszcze dodatkowo rodzi złość. Coś Ci powiem... Jesteś wyjątkowym człowiekiem! Masz w
sobie cechy, których wielu osobom brakuje. Zapełnił lukę w społeczeństwie swoimi cennymi wartościami!

Poczucie winy
- często niestety zdarzają się sytuacje, że jesteśmy atakowani przez ludzi, którzy bardzo sprytnie nami manipulują. Wpadamy wówczas w poczucie winy, które skutecznie spowalnia nas. Obierz sobie konkretny cel i wytrwale do niego dąż, a wtedy poczucie winy samoistnie zniknie.


3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Również jestem tego samego zdania, ponieważ gdy będziemy coś robić na hura to niestety może z tego nic nie wyjść. Warto zapoznać się z rozwiązaniami jakie dają systemy CRM https://craftware.pl/co-jest-crm-czy-warto-z-niego-korzystac/ gdyż to właśnie wiele od nich zależy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszystko trzeba zaczynać od początku i czerpać małymi garściami. Ważną rolę odgrywa również obsługa klienta. Dlatego system CRM https://www.connecto.pl/system-crm-poprawia-relacje-z-klientem/ jest po prostu niezbędnym narzędziem w firmie.

    OdpowiedzUsuń